مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خوزستان گفت: در سال ۱۳۹۷، شش‎ هزار بیمار خارجی از کشور عراق به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های استان برای درمان مراجعه کردند.
رضا قیصی‎پورمدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خوزستان در نشست توسعه توریسم درمانی که در محل معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان برگزار شد، بیان کرد: بر اساس آمار سال گذشته، ۶ هزار بیمار از کشور عراق به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های استان برای درمان مراجعه کردند که می‌توان با فراهم کردن زمینه جذب هرچه بیشتر بیماران خارجی برای استان از این راه کسب در آمد نمود.
وی ادامه داد: در بخش توریسم درمانی هدف و سرمایه‌گذاری ما، کشور عراق است که بتوانیم بیماران بیشتری را در استان پذیرش کنیم، در سال ۹۰ یک تفاهم نامه با ۲۰۰بند در خصوص توریسم درمانی با کشور عراق منعقد کردیم اما متأسفانه تاکنون متولی مشخصی برای این موضوع در استان در نظر گرفته نشده است.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خوزستان گفت: لازم است که مدیران بیمارستان‌های استان با اهمیت این موضوع آشنا شوند و برای جذب بیشتر بیماران خارجی در بیمارستان‌های خود شرایط را مهیا کنند، متأسفانه تاکنون کار مطالعاتی در این خصوص در استان انجام نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *